Elektryczny wózek widłowy EFL 252

Zależnie od potrzeb klienta, wózek widłowy EFL 252, o udźwigu 2500 kg, może zostać wyposażony w maszt Standard lub Triplex z wolnym skokiem wideł (max. wysokość podnoszenia = 6000 mm). Na specjalne zamówienie klienta istnieje możliwość montażu pełnej kabiny. Dzięki wysokiemu zawieszeniu oraz kołom o dużej średnicy (rozmiar 7.00-12 i 6.00-9) wózek jest przystosowany do pracy na nierównych powierzchniach. Ponadto, zastosowanie automatycznego hamulca pozwala na swobodną i bezpieczną pracę m.in. na rampach załadowczych.

Bateria litowo-jonowa

Model EFL 252 jest wyposażony w baterię litowo-jonową (Li-ION) o pojemności 280 Ah. Zastosowana bateria pozwala na 5 godzin nieprzerwanej pracy wózkiem. Za ładowanie akumulatora odpowiada szybki prostownik o mocy 130 A, dzięki czemu czas ładowania do poziomu 100% wynosi zaledwie 2 godziny. Ponadto bateria jest całkowicie bezobsługowa, co oznacza że w przeciwieństwie do baterii kwasowych, nie wymaga żadnej konserwacji. Wózek zasilany akumulatorem litowo-jonowym wiąże się z całkowitym brakiem emisji szkodliwych gazów, zanieczyszczeń oraz hałasu. System BMS (Battery Management System) stale sprawuję kontrolę nad najważniejszymi parametrami baterii, co w rezultacie znacząco wpływa na jej dłuższą żywotność. Istotnym czynnikiem są również zastosowane w akumulatorze niepalne cele LFP, które charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Wodoszczelność IPX4

Elektryczne wózki widłowe z serii EFL charakteryzują się klasą wodoszczelności na poziomie IPX4. Oznacza to, że urządzenia są odporne na zachlapania wodą po różnymi kątami. Taka konstrukcja wózków umożliwia eksploatacje na zewnątrz hal magazynowych, nawet podczas opadów deszczu.

Główne cechy:

- udźwig 2500 kg
- bateria litowo-jonowa z systemem BMS
- czas ciągłej pracy: 5 godzin
- czas ładowania: 2 godziny
- szybki prostownik 130 A
- brak toksycznych zanieczyszczeń (zarówno podczas pracy, jak i ładowania)
- brak potrzeby montażu specjalnie wentylowanej akumulatorowni
- brak konieczności wymiany i konserwacji baterii
- solidna konstrukcja
- duży prześwit
- możliwość montażu pełnej kabiny
Charakterystyka   
 ProducentEP
 ModelEFL252
 Udźwig2500kg
 Wysokość podnoszenia3000-6000mm
 Długość konstrukcji2503mm
 Szerokość konstrukcji1154mm
 Wysokość konstrukcji2160mm
 Długość wideł1200mm
 Waga3830kg
 Bateria80 / 280V/Ah
WOP00034EFL252

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do porównania.